Перейти до основного вмісту

ТОП-5 міфів про МФО

Послуга мікрокредитування в Україні з’явилася відносно недавно. Зважаючи на це, багато громадян бояться звертатися в подібного роду організації — їх діяльність оповита безліччю міфів, іноді цілком безпідставні. У нашій статті спробуємо розвінчати найпопулярніші з них.

Міф 1. Гроші з боржників вибивають колектори

МФО, які мають державну ліцензію, діють виключно в рамках законодавства. Тому якщо позичальник не виплачує кредит, до нього застосовуються штрафні санкції, які дозволені законом. Один із заходів покарання – збільшення щоденної процентної ставки. У складних ситуаціях компанія залишає за собою право звернутися в судові органи.

Міф 2. Швидкі позики беруть лише неблагополучні громадяни

Якщо вам здається, що мікрокредити беруть тільки ті, кому в допомозі вже відмовили всі банки і хто страждає від «хронічного безгрошів’я», ви помиляєтеся. Насправді скористатися пропозиціями МФО нерідко хочуть і цілком забезпечені громадяни.

Крім того, для нових клієнтів багато МФО розробили спеціальні пропозиції. Наприклад, вони можуть оформити перший кредит під 0%, або отримати грошову винагороду за запрошення друга.

Міф 3. Отримати мікропозику може абсолютно кожен

МФО лояльно налаштовані до потенційних позичальників і висувають до них мінімальні вимоги. Однак це не означає, що отримати кредит може абсолютно кожен. Позичальник повинен бути повнолітнім, постійно проживати на території країни та мати реєстрацію. Крім того, у нього не повинно бути відкритих позик в інших кредитних організаціях.

Міф 4. Неплатники можуть втратити квартиру, машини, інше цінне майно

Історії про те, що невиплачені позики в 10-15 тисяч гривень обертаються втратою автомобілів, нерухомості, інших цінних речей, сьогодні зустрічаються рідко. Чи дійсно вони правдиві?

Якщо ви оформили мікрокредит в ліцензованій МФО, то позбавити вас майна компанія навряд чи зможе. Для цього ваш займ обов’язково повинен бути:

  • Завірений через нотаріальну контору;
  • Оформлений під відповідну заставу (документально).

Взяти моментальну мікропозику під заставу, припустимо квартиру, через інтернет-сайт ви просто не зможете.

Неплатник, який відмовляється від погашення заборгованості, дійсно стикається з наслідками. Однак на перших етапах невиплати боргу ці наслідки «легкі»: дзвінки від співробітників МФО.

Міф 5. МФО діють поза законом

Як вже говорилося вище, багато МФО отримали ліцензію державного зразка. Тому їх діяльність регулюється на законодавчому рівні і права позичальника повністю захищені. Тому в разі виникнення спірних ситуацій, він завжди може звернутися за допомогою до державних органів з метою відновлення справедливості.

Сообщение ТОП-5 міфів про МФО появились сначала на MFO24.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Реальний кредит в Україні: Як отримати фінансову допомогу від приватної особи

Україна - країна, де інновації та новаторство розвиваються на шалену швидкість. Це стосується не тільки технологій, але і фінансового сектору. На фоні традиційних банківських установ в Україні, з'явилася цікава альтернатива - отримання кредиту від приватної особи. Цей варіант, нерідко називають "реальним кредитом", і він здобуває популярність серед тих, хто шукає гнучкі умови та можливість отримати фінансову підтримку швидше та простіше. Чому люди вибирають реальний кредит? Реальний кредит від приватних осіб набуває популярності з кількох важливих причин: Швидкість та легкість отримання : У банків може знадобитися чимало часу на розгляд заявки та надання кредиту. Приватні особи зазвичай реагують набагато оперативніше та можуть надати кошти швидше. Гнучкі умови : У випадку реального кредиту можливість обговорити умови безпосередньо з кредитором. Це дозволяє досягти більшого розуміння та домовитися про сприятливіші умови погашення. Можливість отримати кредит без документаль...

Де взяти кредит, якщо банки відмовляють

Далеко не всі клієнти одержують схвалення своїх кредитних заявок. З яких причин найчастіше банки відмовляють потенційним позичальникам? Основні причини відмови Однією з вагомих причин є недостатній розмір заробітної плати заявника. За законом щомісячний платіж за кредитом має перевищувати половини доходу позичальника. Такою ж серйозною причиною вважається погана кредитна історія у людини, яка звернулася за кредитом. У великих банках майже завжди потрібне забезпечення кредиту як застави. Відсутність чи недостатність його – ще один мотив для відмови клієнту. Закредитованість заявника – наявність одного чи кількох чинних кредитів – може спричинити відмову у видачі чергової позики.  Кредитна історія Що знижує ризик відмови: може враховуватися як офіційна зарплата, а й «сірий» дохід, тому краще показати всю суму; можливість схвалення вище, якщо в позичальника немає великої кількості прострочок; без відмовно схвалюються великі кредити з участю поручителя, отриманні зарплати чи наявності...

Який оператор 073 Україна

Український мобільний оператор life:) купив за 10 млн грн національний код 073 на додаток до наявних 063 і 093. Про це з посиланням на повідомлення Національної комісії з питань регулювання зв'язку та інформатизації Код оператора мобільного зв'язку Lifecell – 073 На порталі  МФО України  com.ua ми розкриваємо завісу і розповідаємо вам, який з українських операторів мобільного зв'язку приховується під номером 073. Так що, якщо ваш телефон сповістив вас про дзвінок від невідомого номера, і ви цікавитесь, хто саме вас обирає за номером 073, ми розкриємо цю таємницю. Це номер, на який припадає мобільний оператор Lifecell, або ж Лайфсел, як його часто називають. Отже, код 073 прив'язаний до мережі Lifecell, одного з провідних мобільних операторів України. Зараз, коли вам дзвонять із номера, який починається на 073, ви вже знаєте, що це служба зв'язку Lifecell. Дзвінки від невідомих номерів завжди викликають цікавість і питання про те, хто ж це дзвонить та який оператор с...