Послуга мікрокредитування в Україні з’явилася відносно недавно. Зважаючи на це, багато громадян бояться звертатися в подібного роду організації — їх діяльність оповита безліччю міфів, іноді цілком безпідставні. У нашій статті спробуємо розвінчати найпопулярніші з них.
Міф 1. Гроші з боржників вибивають колектори
МФО, які мають державну ліцензію, діють виключно в рамках законодавства. Тому якщо позичальник не виплачує кредит, до нього застосовуються штрафні санкції, які дозволені законом. Один із заходів покарання – збільшення щоденної процентної ставки. У складних ситуаціях компанія залишає за собою право звернутися в судові органи.
Міф 2. Швидкі позики беруть лише неблагополучні громадяни
Якщо вам здається, що мікрокредити беруть тільки ті, кому в допомозі вже відмовили всі банки і хто страждає від «хронічного безгрошів’я», ви помиляєтеся. Насправді скористатися пропозиціями МФО нерідко хочуть і цілком забезпечені громадяни.
Міф 3. Отримати мікропозику може абсолютно кожен
МФО лояльно налаштовані до потенційних позичальників і висувають до них мінімальні вимоги. Однак це не означає, що отримати кредит може абсолютно кожен. Позичальник повинен бути повнолітнім, постійно проживати на території країни та мати реєстрацію. Крім того, у нього не повинно бути відкритих позик в інших кредитних організаціях.
Міф 4. Неплатники можуть втратити квартиру, машини, інше цінне майно
Історії про те, що невиплачені позики в 10-15 тисяч гривень обертаються втратою автомобілів, нерухомості, інших цінних речей, сьогодні зустрічаються рідко. Чи дійсно вони правдиві?
Якщо ви оформили мікрокредит в ліцензованій МФО, то позбавити вас майна компанія навряд чи зможе. Для цього ваш займ обов’язково повинен бути:
- Завірений через нотаріальну контору;
- Оформлений під відповідну заставу (документально).
Взяти моментальну мікропозику під заставу, припустимо квартиру, через інтернет-сайт ви просто не зможете.
Неплатник, який відмовляється від погашення заборгованості, дійсно стикається з наслідками. Однак на перших етапах невиплати боргу ці наслідки «легкі»: дзвінки від співробітників МФО.
Міф 5. МФО діють поза законом
Як вже говорилося вище, багато МФО отримали ліцензію державного зразка. Тому їх діяльність регулюється на законодавчому рівні і права позичальника повністю захищені. Тому в разі виникнення спірних ситуацій, він завжди може звернутися за допомогою до державних органів з метою відновлення справедливості.
Сообщение ТОП-5 міфів про МФО появились сначала на MFO24.
Коментарі
Дописати коментар