Помилки колекторів і як з ними боротися

Дзвінки від колекторів з метою вимагання вже давно ні для кого не новина. Так було десять років тому, п'ять років тому і зараз. За великим рахунком, методи роботи телефонних колекторів не змінюються. Все той же шантаж, вимагання, погрози, образи. Однак, з недавніх пір колекторські агентства почали "співпрацювати" з нотаріусами та приватними виконавцями, яких в 2018 році надіслали на допомогу Державної Виконавчої Служби.


Початок співпраці, безумовно, виявилося вигідним для колекторських компаній. Піонерами в цій галузі виявилися ФінФорс , які здійснили вельми значна кількість виконавчих написів і з ними звернулися до приватного виконавцю Дорошкевич, Що спричинило за собою масові арешти карткових і соціальних (спеціальних) рахунків. Також, виконавчі написи почали робити AlexCredit , звертаючись за "допомогою" все до того ж виконавцю, а пізніше і інші факторингові компанії і мікрофінансові організації підтягнули досвід ФінФорса, який, до слова сказати, виявився вельми не програшним.


Раніше виконавчий напис здійснювали на банківські кредити, частіше на заставні, де безперечність кредиту була обгрунтована, рідше - на заборгованість по кредитних картах. Одним з таких банків був ПУМБ . Ігноруючи законодавство вони здійснювали виконавчі написи частіше через приватного нотаріуса Хара і потім передавали різним приватним виконавцям.


Звичайно ж, за допомогою юриста, визнати виконавчий напис нотаріуса такий, що не підлягає виконанню не складно і відносно недорого, але це не зупиняє колекторські компанії, мікрофінансові організації і банки продовжувати здійснювати по суті незаконні виконавчі написи. "Знести" виконавчий напис в суді нескладно якраз з огляду на її умовної законності.


Але якщо з написами все більш-менш зрозуміло на сьогоднішній день, і відомі шляхи вирішення даної проблеми, то деякі нововведення в законодавстві і нові законопроекти наводять на думку, що не все так прекрасно може для позичальників закінчиться. Легалізація колекторських агентств може привести до реальних проблем, які вже законними способами можуть створювати співробітники таких агентств. Хоч перелік заборон і обмежень позичальника може порадувати, однак особливо радіти тут нічому. Якщо факторингові компанії знайшли шляхи обходу закону в здійсненні виконавчого напису, тобто висока частка ймовірності, що закон про легалізацію колекторської діяльності вони теж під себе перекрутять і "оптимізують".


Але, як то кажуть, поживемо побачимо. Подивимося, чи зможуть колектори перейти від дзвінків до якихось незаконних на сьогоднішній день, а пізніше - узаконеним, дій ...

Немає коментарів:

Дописати коментар

Який оператор 073 Україна

Український мобільний оператор life:) купив за 10 млн грн національний код 073 на додаток до наявних 063 і 093. Про це з посиланням на повід...