Перейти до основного вмісту

Чи можна виїхати за кордон, якщо є в реєстрі боржників?

 Наші громадяни як завжди вірять в казки кредиторів, оскільки багато Українців виїжджає закордон на заробітки, кредитори і тут знайшли чим лякати. Отже відповідь на запитання чи можна виїхати за кордон якщо є не погашені кредити?

Не залежно від того чи Ви є в реєстрі боржників, чи Вас там немає, заборону на виїзд за кордон може встановити лише суд! Тобто якщо немає відповідного рішення/ухвали суду на заборону виїзду за кордон, тоді балачки кредиторів це лише пусті слова, важіль морального впливу.

Відповідно до ст. 33 Конституції України. Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Згідно ЗУ "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України".

Стаття 6. Підстави для тимчасового обмеження права громадян України на виїзд з України. Право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено у випадках, коли:


5) він ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом, - до виконання зобов’язань або сплати заборгованості зі сплати аліментів;

На підставі п.19 ч.3 ст.18 Закону України "Про виконавче провадження".

У разі ухилення боржника від виконання зобов’язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи чи керівника боржника - юридичної особи за межі України до виконання зобов’язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів.


Виконавець повинен надіслати таку постанову всім сторонам, тобто як кредитору/стягувачу, так і боржнику не пізніше наступного робочого дня з дня її винесення. Така постанова може бути оскаржена протягом 10 робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів.


Як перевірити чи є заборона виїзду за кордон?

У відповідності з вище написаним, якщо є заборона виїзду за кордон, Ви повинні бути про це повідомлені виконавцем.


  • Має бути винесена відповідна постанова виконавцем.
  • Має бути відповідна ухвала суду.

Ознайомитись з виконавчим провадженням можна шляхом надсилання виконавцю заяви про ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження, або переглянути всі матеріали виконавчого провадження в додатку дія.

Також Ви можете подати письмовий запит до Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України.

Із практики, можна виїхати за кордон якщо Ви є в реєстрі боржників. Як правило така заборона встановлюється за не сплату аліментів. З особистої практики, тобто звернень тисяч людей, ні разу не було встановлено заборони на виїзд за кордон через не сплату кредитів як в банку, так і в мікрофінансовій організації.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Де взяти кредит, якщо банки відмовляють

Далеко не всі клієнти одержують схвалення своїх кредитних заявок. З яких причин найчастіше банки відмовляють потенційним позичальникам? Основні причини відмови Однією з вагомих причин є недостатній розмір заробітної плати заявника. За законом щомісячний платіж за кредитом має перевищувати половини доходу позичальника. Такою ж серйозною причиною вважається погана кредитна історія у людини, яка звернулася за кредитом. У великих банках майже завжди потрібне забезпечення кредиту як застави. Відсутність чи недостатність його – ще один мотив для відмови клієнту. Закредитованість заявника – наявність одного чи кількох чинних кредитів – може спричинити відмову у видачі чергової позики.  Кредитна історія Що знижує ризик відмови: може враховуватися як офіційна зарплата, а й «сірий» дохід, тому краще показати всю суму; можливість схвалення вище, якщо в позичальника немає великої кількості прострочок; без відмовно схвалюються великі кредити з участю поручителя, отриманні зарплати чи наявності вкл

Реальний кредит в Україні: Як отримати фінансову допомогу від приватної особи

Україна - країна, де інновації та новаторство розвиваються на шалену швидкість. Це стосується не тільки технологій, але і фінансового сектору. На фоні традиційних банківських установ в Україні, з'явилася цікава альтернатива - отримання кредиту від приватної особи. Цей варіант, нерідко називають "реальним кредитом", і він здобуває популярність серед тих, хто шукає гнучкі умови та можливість отримати фінансову підтримку швидше та простіше. Чому люди вибирають реальний кредит? Реальний кредит від приватних осіб набуває популярності з кількох важливих причин: Швидкість та легкість отримання : У банків може знадобитися чимало часу на розгляд заявки та надання кредиту. Приватні особи зазвичай реагують набагато оперативніше та можуть надати кошти швидше. Гнучкі умови : У випадку реального кредиту можливість обговорити умови безпосередньо з кредитором. Це дозволяє досягти більшого розуміння та домовитися про сприятливіші умови погашення. Можливість отримати кредит без документаль

Жизнь в долг — о кредитах в Украине

За даними НБУ - сумарний борговий портфель в 2018 виріс майже на третину - а це більш ніж 130 млрд. Грівен.Так відбувається через істотного приросту обсягів споживчого та мікрокредитування. На думку експертів - ринок споживчого кредитування в Україні сьогодні активно освоюють небанківські організації - т.зв. МФО або мікрофінансові організації. І, швидше за все, саме послуги цих самих МФО стануть пріоритетними на ринку споживчих кредитів в Україні. Згідно з даними аналітиків - кожен третій житель України бере кошти в кредит і в більшості випадків українці в борг набувають побутову техніку і електроніку. З кожним місяцем в Україні збільшується кількість  нових мікрофінансових організацій , що видають невеликі короткострокові позики. І це не дивно, адже МФО має ряд переваг, порівняно з класичним банківським кредитуванням: швидке прийняття рішення мінімальний пакет документів відсутність перевірки кредитної історії оформлення позики не виходячи з дому - онлайн можл